Telefonia VoIP

voip

VoIP - jak zaoszczędzić 50%, a nawet więcej z telefonią HaloNet?

Kto nie idzie naprzód ten się cofa

Ta jakże prawdziwa maksyma odnosi się w dużej mierze również do podejmowania decyzji w kwestii rozwiązań telekomunikacyjnych. Często jeśli jakaś usługa działa prawidłowo, to pomimo wysokich kosztów jakie ponosimy w związku z jej użytkowaniem, nie myślimy o jej zastąpieniu nowszą i tańszą alternatywą. Takie podejście powoduje, że omijają nas nowinki technologiczne oraz przepłacamy, w sytuacji gdy moglibyśmy zaoszczędzić.

Gdzie szukać oszczędności?

W ostatnich latach popularność zyskuje tzw. telefonia internetowa, która jest wykorzystywana przez osoby prywatne, firmy oraz coraz częściej przez jednostki samorządu terytorialnego. Dlaczego? Między innymi dlatego, że usługi oferowane przez operatorów telefonii internetowej nie odbiegają jakościowo od oferty tradycyjnych operatorów, a od nich zazwyczaj znacznie tańsze i dają większe możliwości.

Czym jest telefonia internetowa (voip) i jakie ma atuty?

Telefonia internetowa, nazywana popularnie "voip", umożliwia rozmowy poprzez łącza internetowe, dzięki czemu można z niej korzystać na wiele sposobów. Z tego samego numeru możemy wykonywać połączenia np. w biurze, za pomocą telefonu voip lub telefonu stacjonarnego (podłączonego do bramki voip) oraz będąc w delegacji (nawet zagranicznej) i wykorzystując telefon komórkowy bądź laptop. Numer możemy "zabrać" ze sobą gdzie tylko chcemy i jeśli posiadamy dostęp do internetu, dzwonić z niego, płacąc naprawdę niewiele. Żeby nie operować tylko ogólnikami warto przeanalizować wybraną usługę voip. W tym celu sprawdźmy propozycję jednej z najstarszych na naszym krajowym rynku - telefonii internetowej, o nazwie HaloNet.

Telefonia voip HaloNet - jakość, przystępne ceny i różnorodność produktów

HaloNet jest marką, która zaistniała na polskim rynku już w 2001 roku. Swoim Klientom proponuje bardzo zróżnicowaną ofertę, która zawiera m.in.
- Niskie stawki cenowe za rozmowy (polskie i zagraniczne od 4 gr/min.), przykładowo: 7 gr/min. (naliczanie sekundowe) na polskie, czy niemieckie numery stacjonarne i 18 groszy na polskie numery GSM, oraz pakiety minut na wybrane kierunki np. 500 minut za 29 zł. Pakiety minut obejmują również rozmowy z polskimi numerami GSM (dotyczy sieci: Orange, Play, Plus i T-Mobile). Wykupując pakiet płacimy za wymienione połączenia GSM około 6 gr/min.
- Darmowe rozmowy pomiędzy użytkownikami HaloNet. Ta opcja nie dotyczy wyłącznie tradycyjnych połączeń, pomiędzy dwoma osobami. Można ją wykorzystać w innych usługach operatora HaloNet np. w telekonferencjach (gdzie może ze sobą prowadzić darmowe konwersacje nawet trzydziestu rozmówców) oraz wirtualnej centrali telefonicznej. Centrala HaloNet (dostępna już od 19 zł netto/miesiąc) jest rozwiązaniem typu cloud computing (za jej wdrożenie, utrzymanie i obsługę odpowiada dostawca), które sprawdza się nie tylko w przypadku firm, ale również np. urzędów gmin. Dzięki niej można zintegrować ze sobą wszystkie posiadane numery telefoniczne, nawet te znajdujące się w różnych lokalizacjach i stworzyć system obsługi połączeń, z automatycznymi komunikatami dla petentów (m.in. dotyczącymi godzin pracy konkretnych wydziałów), przekierowaniem do określonych osób, kolejkowaniem oraz bezpłatnymi rozmowami pomiędzy pracownikami urzędu.

Dlaczego Klienci polecają HaloNet?

Na stronie, z zamieszczonymi referencjami dla telefonii HaloNet, jej użytkownicy zdają się potwierdzać powyżej przedstawione informacje. Burmistrz Gminy Wilamowice, pisze o zmniejszeniu o około 50% opłat za usługi telekomunikacyjne, po zmianie operatora tradycyjnego na operatora voip - HaloNet. Przedstawiciel firmy Sertop Sp. z o.o. podkreśla z kolei dobrą jakość usługi oraz atrakcyjne ceny. Te same atuty wymienia również kierownik jednej ze śląskich bibliotek, dodając do atutów HaloNet m.in. opcję faxu internetowego. Wspomniany fax internetowy, to jedna z najpopularniejszych usług HaloNet. Może się to wydawać dziwne w epoce wysyłki mailowej. Fakty pokazują jednak, że użytkownicy HaloNet wysyłają i odbierają codziennie kilkaset dokumentów faxowych, a więc jak się okazuje jest zapotrzebowanie na tego typu produkt, który zresztą kosztuje zaledwie 3,69 zł/miesiąc (opłata za numer faxowy).

Czy mogę przenieść mój aktualny numer do HaloNet?

Po zeszłorocznej nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne, każdy aktualny operator danego numeru ma obowiązek umożliwić przeniesienie go do innego, wskazanego przez Klienta operatora. Do HaloNet można przenieść swój obecny numer stacjonarny (również faxowy). Procedura przeniesienia numeru jest bardzo prosta. Wystarczy założyć swój profil w HaloNet, wypełnić formularz zamieszczony w panelu Klienta, a następnie wydrukować i podpisać wygenerowane dokumenty i przesłać je do HaloNet.
Przeniesienie numeru jest bezpłatne, a koszt utrzymania pierwszego numeru telefonicznego to jedynie
1,23 zł/miesiąc (koszt utrzymania numeru faxowego - 3,69 zł/miesiąc).

Telefonia HaloNet oferuje sprawdzone i tanie rozwiązania telekomunikacyjne. Jeśli...

Chcesz poznać szczegóły wybranej oferty? Zadzwoń pod numer 32 494 44 44


Wypróbuj za darmo telefonię voip HaloNet. Wykorzystaj promocję "Poznajmy się".