Telefon komórkowy - dzwoń bez roamingu

Wifi w komórce

Zobacz po co i jak uruchomić HaloNet w telefonie komórkowym?

1. Jak dzięki HaloNet ominąć roaming?
Uruchamiając telefonię internetową HaloNet w telefonie komórkowym otrzymujesz nowe możliwości wykorzystania swojego aparatu. Wszędzie tam, gdzie będziesz miał dostęp do sieci bezprzewodowego Internetu, możesz dzwonić za darmo (w ramach HaloNet) lub za grosze. Przebywając za granicą omijasz w ten sposób drogi roaming. Ten sam cennik HaloNet obowiązuje bez względu na to czy dzwonisz z Gdańska, z Londynu czy wysp Bora-Bora. Dodatkowo możesz posiadać w komórce numer. Jeśli przebywasz za granicą osoby dzwoniące na ten numer, będą dodzwaniały się na Twój telefon komórkowy jak na zwykły numer stacjonarny w Polsce (cena za minutę połączenia - zgodnie z cennikiem operatora osoby dzwoniącej), omijając oczywiście roaming.
Sprawdź: inne możliwości telefonii HaloNet i numer telefonu za 1,23 / miesiąc zł oraz przetestuj HaloNet za darmo.

2. Sprawdź czy Twój telefon komórkowy posiada funkcję WiFi
Prawie każdy współczesny telefon komórkowy ma możliwość korzystania z telefonii internetowej. Podstawą jest dostęp do Internetu. Funkcja WiFi w telefonie komórkowym pozwala na darmowe połączenie z tzw. hotspotem lub innym punktem dostępu do bezprzewodowego Internetu. Publiczne hotspoty są ogólnodostępne, natomiast przebywając w pracy czy w hotelu musimy zapoznać się dodatkowo z hasłem do sieci bezprzewodowej. Tam, gdzie nie będziemy mieli dostępu do darmowej sieci WiFi, możemy skorzystać z Internetu poprzez GPRS, EDGE czy UMTS, ale musimy pamiętać, że operator komórkowy może w takim wypadku pobierać opłaty za przesył danych.

3. Skonfiguruj konto HaloNet na swojej komórce
Najczęściej (system Android, Symbian czy iPhone) będziesz musiał skorzystać z dodatkowej aplikacji, za pomocą której będziesz mógł skonfigurować konto telefoniczne HaloNet i wykonywać tanie połączenia. Niektóre modele telefonów (Nokia serii E i N) mają wbudowaną obsługę SIP, którą można skonfigurować bez pomocy dodatkowych programów.

Telefon komórkowy
» Zobacz szczegółową instrukcję konfiguracji swojego telefonu komórkowego

4. Dzwoń przez HaloNet
By wykonać połączenie musisz być połączony z bezprzewodowym Internetem, a więc najczęściej być w zasięgu sieci WiFi. Takie sieci są bardzo popularne zarówno w miejscach publicznych oraz w kawiarniach, restauracjach, hotelach, supermarketach, miejscach pracy i wielu innych. W domu posiadając router WiFi możesz również go wykorzystać do komórkowych rozmów internetowych. Należy pamiętać, że wysoka jakość rozmowy zależy od mocnego sygnału sieci bezprzewodowej - należy więc znajdować się odpowiedniej odległości od punktu dostępu.


Telefonia internetowa w komórce Telefonia internetowa w komórce to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające rozmawiać za darmo lub grosze. Dodatkowo omija kosztowny roaming. Telefon komórkowy powinien posiadać wbudowaną funkcję WiFi oraz korzystać z mobilnego internetu, w szczególności LTE lub znajdować się w zasięgu tzw. punktów dostępu, czyli miejscach, gdzie jest dostępny bezprzewodowy Internet.

Plusy:
  • brak roamingu
  • wygoda w korzystaniu
  • mobilność w ramach danego obszaru
Minusy:
  • możliwość zakłóceń