Rozmowy telefoniczne przy użyciu tabletu - prosto, wygodnie i tanio, a za granicą bez roamingu

tablet z wifi

Zobacz dlaczego warto i jak realizować połączenia przy użyciu tabletu?

1. Tablet może służyć do dzwonienia za pomocą telefonii HaloNet
Tablet jest wykorzystywany do realizacji wielu różnych czynności: oglądania filmów, słuchania muzyki, w celach nawigacyjnych, do grania czy np. do nauki. Zabieramy go też coraz częściej ze sobą gdy wyjeżdżamy na wczasy, czy też w delegację służbową. W tym miejscu warto podkreślić jeszcze jedną jego funkcjonalność, a mianowicie możliwość wykonywania połączeń za pomocą telefonii HaloNet.
Jest to szczególnie przydatna opcja gdy przebywamy poza granicami kraju, ponieważ dzięki HaloNet możemy wykonywać połączenia omijając roaming. W takiej sytuacji za połączenia np. na polskie lub niemieckie numery stacjonarne zapłacimy 0,07 zł / minutę lub 0 zł gdy dzwonimy na numer HaloNet.
Zobacz szczegółowy cennik oraz pełną ofertę usługi HaloNet (zawierającą m.in.: telekonferencje, darmowe wideokonferencje, fax internetowy i wirtualną centralę telefoniczną).

2. Wymogi dotyczące realizacji połączeń
Żeby móc wykonywać połączenia przy użyciu tabletu i telefonii HaloNet należy posiadać:
- zasilone konto telefoniczne i numer w HaloNet (konto można założyć bezpłatnie, a numer telefoniczny kosztuje od 1,23 zł na miesiąc),
- dostęp do bezprzewodowego internetu (Wi-Fi),
- tablet z systemem Android (polecamy, przetestowane pod telefonię HaloNet, tablety marki Goclever np. Tab A104.2, Tab R974.2 oraz dziecięcy tablet Play Tab),
- komunikator VoIP (polecamy darmową i sprawdzoną aplikację CSipSimple).

3. Instrukcja - krok po kroku, czyli prosto i w kilka minut do realizacji pierwszej rozmowy

Krok 1. Założenie i zasilenie konta telefonicznego, zakup numeru w telefonii HaloNet (realizacja kroku 1 - na dowolnym urządzeniu z dostępem do przeglądarki internetowej). Jeśli masz już numer w telefonii HaloNet, przejdź do kroku 2.

a) Zakładamy darmowe konto w HaloNet - www.halonet.pl/zaloz-profil/
b) Zasilamy założone konto (dowolną kwotą) na panelu klienta, w zakładce "Doładuj konto".
c) Wybieramy numer z dowolnej strefy numeracyjnej i dokonujemy jego zakupu (cena za pierwszy numer telefoniczny, niezależnie od wybranej strefy numeracyjnej, wynosi 1,23 zł / miesiąc) w panelu klienta, wchodząc w zakładkę "Numery telefoniczne" i wybierając "Kup numer".

Krok 2. Ściągnięcie i konfiguracja darmowego komunikatora CSipSimple, realizacja połączenia telefonicznego za pomocą tabletu (realizacja kroku 2 - na tablecie)

a) Łączymy się z bezprzewodowym internetem (Wi-Fi).
b) Pobieramy ze sklepu z aplikacjami dla systemu Android (np. Sklep Google Play https://play.google.com/) bezpłatną aplikację CSipSimple.
c) Dokonujemy konfiguracji CSipSimple pod telefonię HaloNet.
Zapoznaj się z instrukcją konfiguracji CSipSimple.
d) Realizujemy połączenie telefoniczne.


Zobacz: dlaczego rodzice lubią gdy ich dzieci wykonują połączenia telefoniczne korzystając z usługi HaloNet na tablecie?